Конкурс проводиться в Черкаському РОМЦ БКР з липня по серпень місяць поточного року. До конкурсу запрошуються усі бібліотечні працівники, що працюють у відповідних закладах та бажають показати власну творчість. Матеріали претендентів приймаються до 1 серпня поточного року…
Положення
про районний огляд-конкурс на кращу книжково-ілюстративну композицію «Вічно живи, Україно!» в рамках відзначення 25-ї річниці незалежності України
І. Загальні положення
1.1 Районний огляд-конкурс на кращу книжково-ілюстративну композицію «Вічно живи, Україно!» серед сільських (селищної) бібліотек (далі - Конкурс) оголошений Черкаським районним організаційно-методичним центром бібліотечної та краєзнавчої роботи (далі – РОМЦ БКР) відповідно до Указу Президента України від 03 грудня 2015 року № 675/2015 «Про відзначення 25-ї річниці незалежності України» з метою забезпечення гідного відзначення у 2016 році Дня Державного Прапора України, 25-ї річниці незалежності України та з нагоди 25-ї річниці Акту проголошення незалежності України 1 грудня 1991 року.
ІІ. Мета і завдання Конкурсу
2.1 Конкурс проводиться з метою розвитку творчого потенціалу бібліотечних працівників району, пошуку ефективних форм і методів донесення до користувачів інформації про події, пов’язані із здобуттям Україною незалежності, творчої активності працівників сільських (селищної) бібліотек (далі - Бібліотек); підвищення професійної майстерності працівників Бібліотек; покращення рівня дозвілля сільського населення; виявлення, поширення та впровадження кращого досвіду по розробленню книжкових виставок; максимальне розкриття фондів Бібліотек, привернення до них як найбільше користувачів, сприяння підвищенню авторитету Бібліотеки.
2.2 Завдання Конкурсу:
- розкриття події, присвяченої історії становлення і утвердження державних символів України, а також їх значення та ролі у процесі державотворення і діяльності держави;
- формування правової культури громадян у ставленні до державної символіки;
- висвітлення подій, пов'язаних із здобуттям Україною незалежності, що відбувалися у 1991 році безпосередньо на території району, села (селища);
– стимулювання інтересу до вивчення історії;
– виховання почуття патріотизму, гордості за свій народ, любові до рідного краю.
Учасники Конкурсу
В Конкурсі беруть участь усі Бібліотеки та бібліотечні працівники, що працюють у відповідних закладах та бажають показати власну творчість.
ІІІ. Організація Конкурсу
3.1. Для підготовки і проведення Конкурсу створюється організаційний комітет, який розробляє і здійснює практичні заходи щодо проведення Конкурсу, заохочує переможців, установлює форми заохочення.
3.2. Обговорення отриманих матеріалів учасників Конкурсу і перебіг голосування по них не розголошуються.
3.3. Організаційний комітет має право на розміщення кращих матеріалів – переможців на веб-сайті Черкаського району із зазначенням прізвища автора.
ІV. Учасники Конкурсу
4.1. До участі у Конкурсі запрошуються усі бібліотечні працівники Бібліотек Черкаського району.
V. Місце та час проведення Конкурсу
5.1. Конкурс проводиться в Черкаському РОМЦ БКР з липня по серпень місяць поточного року.
І етап: з 1 липня по 1серпня – оголошення Конкурсу й отримання матеріалів;
ІІ етап: з 1серпня по 20 серпня – розгляд складом організаційного комітету отриманих матеріалів, виявлення кращих;
ІІІ етап: відзначення переможців Конкурсу під час проведення в районі заходів з нагоди відзначення 25-ої річниці незалежності України
VІ. Основні вимоги до оформлення матеріалів, що надсилаються на Конкурс
6.1. Учасники Конкурсу подають на розгляд організаційного комітету розроблені виставки в електронному вигляді (відео- та фото-матеріали), норма тривалості відео- не повинна перевищувати 3 хвилини, кількість фото-матеріалів – до 15 одиниць.
6.2. Учасники мають право на власний розсуд обирати тему творчої роботи відповідно до завдань Конкурсу.
6.3. Основними критеріями відбору матеріалів будуть:
- вибір місця розташування виставки;
- творчий підхід, привабливе оформлення;
- оригінальність задуму, вміння образно передати тематику виставки;
- новизна та оригінальність представлених матеріалів;
- вдале сполучення документів та допоміжних матеріалів на виставці;
- вміння передачі колориту тієї епохи, яку відображає книжкова експозиція.
- тексти і цитати повинні бути закінченими по змісту, короткими, виразними, не потрібно довільно скорочувати цитати. Наводячи цитату, необхідно вказати джерело.
6.4. Матеріали претендентів приймаються до 1 серпня поточного року.
Всі матеріали розглядаються в термін до 20 серпня організаційним комітетом.
VІІ. Нагородження переможців
7.1. Переможцям Конкурсу під час проведення в районі заходів з нагоди відзначення 25-ої річниці незалежності України в урочистій обстановці вручаються дипломи, премії та цінні подарунки. Всім учасникам Конкурсу вручаються заохочувальні дипломи учасника. Рішення про місце та час вручення нагород приймається організаційним комітетом Конкурсу.
7.2. Конкурсні матеріали подаються за адресою: 18009 Відділ організаційно-методичної роботи Черкаського районного організаційно-методичного центру бібліотечної та краєзнавчої роботи м. Черкаси.
Контактні телефони: 45-34-84; 45-34-72
Електронна адреса: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Склад
організаційного комітету з проведення районного огляду-конкурсу на кращу книжково-ілюстративну композицію «Вічно живи, країно!» в рамках відзначення 25-ї річниці незалежності України:
Бардінова - начальник відділу культури і туризму
Олена Вікторівна Черкаської райдержадміністрації
Канюка - директор Черкаського РОМЦ бібліотечної та
Валентина Миколаївна краєзнавчої роботи
Члени оргкомітету:
Гріщенко - заввідділом організаційно-методичної роботи
Лідія Володимирівна
Полулях - директор Черкаського РОМЦ народної
Валентина Миколаївна творчості
Тимошенко - директор районної дитячої бібліотеки
Ірина Василівна