Я правнук козакам, а не холопам.
Я захищатиму небо й колос!»
«Ми не раби імперіям, диктотам!»
Перший день весни, а саме 1 березня, у РОМЦ бібліотечної та краєзнавчої роботи ознаменувався надзвичайно приємною подією. У стінах закладу відбулась презентація книги «Куцівський бурлака» талановитого автора зі Смілянщини Сергія Мошенського.
На додачу до сонячної погожої днини теплий весняний настрій дарував усім присутнім Сергій Петрович, виконуючи власні твори. А оскільки Сергій Мошенський – це напрочуд дивовижна, неординарна, чуттєва, наділена численними талантами особистість, то учасникам презентації автор відкрився як натхненний чутливий поет, тонкий ліричний прозаїк, проникливий виконавець пісень, написаних на його слова, а також як чудовий оповідач з неперевершеним почуттям гумору та безперечним акторським даром.
Багатогранність його інтересів вражає, адже у своєму житті йому довелося пройти нелегкий шлях від воїна до наймирнішої професії – вчителя. Перебуваючи на війні, Сергій Мошенський на все життя вивів для себе постулат – війна – це зло і ніякі причини не можуть її виправдати.
Саме тому у своїй творчості він прославляє життя, природу, любов, жінку, як дарувальницю життя і берегиню людства. Мошенського здатна розчулити найменша комаха, яка є невідривною частиною Великої Матінки Природи, здатен заворожити та надихнути красивий краєвид, чарівна мелодія чи навіть старезна прабабина хата. Його ніжна інтимна лірика сповнена таким трепетним ставленням до всього жіноцтва, оповита таким сяйвом романтизму, що, здається, жодне жіноче серце не в змозі залишитися черствим до його творів.
Окреме місце у літературній творчості Сергія Мошенського займає духовна поезія. Як визнає сам Сергій Петрович, шлях до Бога був довгим та нелегким. Проте, коли вже у 2010 році, він відчув раптовий незбагненний потяг, ноги, як то кажуть, самі привели його до храму «Різдва Пресвятої Богородиці» УАПЦ села Куцівка, де й по сей день Сергій Петрович служить дияконом. Щира, віддана праця на благо Святої Православної Церкви не залишилась непоміченою, тому Мошенський був нагороджений Архиєрейською грамотою за вклад в духовне виховання молоді.
У вірі він знайшов спокій, умиротворення, відповіді на багато запитань, що хвилювали його протягом всього життя. А ще отримав особливий дар – писати. І писати так, ніби розриваєш свою душу на тисячі дрібненьких частинок і даруєш їх своїм читачам. А для автора це найбільше благо, коли Словом зумів зачепити найпотаємніші струни душі оточуючих, відкрити в них ті призабуті, приколисані щоденними турботами духовність, потяг до прекрасного, прагнення пізнання Бога, справжню гордість за те, що ми є нащадками Великого Роду.
На сьогодні Сергій Петрович є членом Спілки краєзнавців України, членом Спілки журналістів України, автором двох книг: збірки духовної поезії «Дорога до храму», яка вийшла у 2013 році та книги спогадів про письменника Тодося Осьмачку «Куцівський бурлака», надрукованої 2015 року, постійний дописувач місцевих газет «Смілянські обрії», «Сміла», «Шполяночка», «Земля», «Черкащина регіональна», «Шполянські вісті», міжнародного альманаху «Склянка часу», «Чернеча гора».
А попереду ще безліч творчих задумів, планів, ідей. Наразі Сергій Петрович дописує книгу оповідань про дитячі роки Тараса Шевченка, паралельно працюючи над книгою про історію рідного села Ротмистрівка Смілянського району, де нині проживає, а також готує книгу про історію сусіднього села Куцівка, що також є рідним для автора. Крім того, готується до друку збірка патріотичної та ліричної поезії.
Невпинній енергії, творчому горінню, життєлюбству, палкому темпераменту Сергія Мошенського можна лише позаздрити. І, звичайно ж, побажати ще довгі-довгі роки горіти тим яскравим пломенистим вогнем всепізнання, щирої любові до ближніх, натхненних злетів і примноження творчого доробку.
На завершення презентації Сергій Мошенський люб’язно подарував примірники своєї книги «Куцівський бурлака» усім бібліотекам Черкаського району з власним автографом.
Завідувач відділу бібліографічної
та інформаційної роботи
Т.В. Крупченко