Київська княгиня Ольга першою на Русі прийняла християнство. Її онук князь Володимир, прагнучи об’єднати киян вірою, спершу встановив на київських пагорбах пантеон з язичницьких богів, головним з яких був Перун. Згодом відрядив Володимир послів, аби подивилися, як служать Богу в різних землях. Посли розповіли, що найкраща служба – у храмах Візантії. Тоді Володимир звелів охрестити всіх киян, а ідолів – повалити і скинути в Дніпро. В пам’ять про цю подію 2008 р. 28 липня було проголошене Днем хрещення Русі.
З метою розширення знань читачів про процес християнізації Русі та його історичне значення, виховання інтересу до історії та культури українського народу, поваги до християнських цінностей, релігійної толерантності, формування почуттів національної гідності та з нагоди 1028-ої річниці хрещення Київської Русі у Степанківській сільській бібліотеці проведено годину духовності під назвою «Хрещення Русі-України. Історія віків».
В рамках заходу учасники познайомилися з відомим історичним джерелом тих часів «Повістю минулих літ», книжковою виставкою «Промені духовності», переглянули відеоролик «Історія України. Хрещення Русі». А також здійснили уявну мандрівку в часі – перенеслися до князівського палацу Володимира Великого у Київ-град. В ролі князя Володимира виступив директор будинку культури Олексій Іванович Снесар.
Зустріч закінчилася словами «Молитви за Україну»: «Боже великий, єдиний, нам Україну храни, волі і світу промінням ти її осіни».
Альона Недуха,
завідувач сільської бібліотеки.