Где скачать Joomla? На JooMix.org

1004    27 лютого в Руськополянській сільській бібліотеці відбулося засідання літературно-мистецького клубу «Провесінь».
    На засідання були запрошені сільський голова Гриценко О.Г, вчитель історії та керівник гуртка «Пам’ять» Пономаренко А.В, вчитель української мови та літератури, пенсіонер Коломієць Н.І.
    Розпочалось засідання літературною годиною «Хотіла б я піснею стати…», присвяченою 145 річниці з дня народження видатної української...

image006Протягом лютого-березня в Свидівоцькій бібліотеці проходить шахово-шашковий турнір для всіх вікових категорій на першість села.

Завідувач бібліотеки

Н.М.Сергійчук

 

 

 

 

 

image007

image00425 лютого виповнилося 80 років від дня народження відомого українського скульптора, заслуженого діяча мистецтв України, уродженця с. Сокирно Черкаського району Анатолія Семеновича Фуженка. До цієї урочистої дати в Свидівоцькій сільській бібліотеці пройшов захід під назвою «Анатолій Фуженко – видатна особистість Черкащини та України». Завідувач бібліотеки Сергієнко Н.М. ознайомила присутніх з життєвим та творчим шляхом відомого земляка та підготувала викладку літератури. Доповненням до заходу став...

image00220 лютого День Героїв Небесної Сотні. Українська євро революція стала символом оновлення волі,падіння диктаторського режиму. Жаль, що його ціною стала загибель кращих українців - цвіту нації. Це приклад патріотизму для прийдешніх поколінь. В бібліотеці проведено патріотичні пятихвилинки для учнів 8-9 класів. Відбулося ознайомлення з...

image001Протягом тижня з 16-21 лютого до Міжнародного дня рідної мови для учнів 2-5 класів в бібліотеці с.Свидівок проходила акція «Мови рідної скарби: відгадай загадку, вивчи прислівя».

hgjyu

У партитурі вічного буття,

Яку ніколи двічі не зіграти.

Є дні, яким судилось забуття,

А є прекрасні незабутні дати.

  25 лютого в селі Чорнявка славному ветерану Другої світової війни Феодосію Митрофановичу Мацаку виповнилося 90 років.  Щирі вітання пролунали на його адресу від працівників культури,  рідних доньок,  внуків і правнуків. Квітам та солодкому подарунку він дуже зрадів і щиросердечно зізнався, що не очікував приємного подарунку  та несподіваного...

  2245  24 лютого відбулася нарада з працівниками клубних закладів та завідувачами сільських бібліотек району. На нараді були присутні директори, художні керівники, хореографи клубних закладів, завідувачі сільських бібліотек, директори дитячих музичних шкіл, працівники  районних організаційно-методичних центрів народної творчості і  бібліотечної та краєзнавчої роботи, районної дитячої бібліотеки.

     21 лютого - Міжнародний день рідної мови, який відзначають з 2000 року з метою 110538акцентування уваги на меншини, чисельністю менше 10 тисяч осіб, які активно розмовляють рідною мовою. Інколи ці мови не передаються й забуваються. Тому для зміцнення державнотворчої функції української мови наш Президент підписав відповідне розпорядження про відзначення цього дня.

    DSCF2803 23 лютого 2016 року в актовому залі Вергунівської сільської ради зібралися учні Вергунівської школи, актив села щоб в скорботі низько схилити голови перед пам’яттю патріотів, яких було вбито у мирний час ХХІ століття під час протестних акцій у лютому 2014 року. Година-реквієм «Герої не вмирають» підготовлена працівниками Вергунівської сільської бібліотеки, сколихнула серця усіх присутніх. Хвилюючі кадри страшних подій Майдану, прощання з Героями Небесної Сотні, фото...

tyu67i20 лютого з нагоди відзначення Міжнародного дня рідної мови у Байбузівській сільській бібліотеці зібрались читачі на вікторину: "Єдиний скарб у тебе - рідна мова", де дізнались, що українською мовою розмовляють близько 45 мільйонів людей, і вона входить до другого десятка найпоширеніших мов світу. Діти дізнались також про історію виникнення свята, пригадали приказки та прислів'я про мову, розшифрували буквенні ребуси та відповідали на запитання вікторини. Захід пройшов цікаво та повчально...

kiuoЦими днями Україна відзначала другу річницю розстрілу людей на Майдані, котрі відстоювали свої права. У результаті протистоянь 18 – 20 лютого на вулицях Києва загинуло біля сотні осіб.
   У Степанківській сільській бібліотеці відбулась година-реквієм під назвою «Ціною власного життя», приурочена вшануванню пам’яті Героїв Небесної Сотні, на яку запрошено учнів 11 класу на чолі з класним керівником Людмилою Петрівною Тищенко.

tyh    В Сагунівській сільській бібліотеці 20 лютого пройшла бесіда «Небесна сотня. Герої не вмирають»,  присвячена   трагічним подіям на Майдані 2014 року. На початку заходу  була запалена свіча пам’яті Героям Небесної Сотні. Ця подія сколихнула весь світ, не залишила байдужою жодної душі. Кожен із цієї Небесної сотні мав свою сім`ю, батьків, друзів, захоплення, свої симпатії і свої невідкладні справи. Але поклик  душі саме в цей час призвав їх до боротьби...

dyh

     До Міжнародного дня рідної мови 19 лютого бібліотекарі Сагунівської бібліотеки  провели літературну вікторину для юнацтва «Прилиньмо душею до  перлин рідної мови», метою якої було формування усного і писемного мовлення школярів, поповнення словникового запасу, виховання  культурного мовлення учнів, любові до української мови та рідного краю. Учні з цікавістю відповідали на питання вікторини та розгадували ребуси і загадки.

hjuo…і мовчки сотня непокорених героїв
відходила у чисті небеса,
і погляди знесилених мільйонів
дивились вслід братам, батькам, синам

«Ми зібралися тут, щоб в скорботі схилити низько голови перед пам’яттю людей різного віку, яких було вбито у мирний, цивілізований час ХХІ століття.
      
На Майдані пліч-о-пліч стали українці і євреї, росіяни та вірмени...

jkhjuhНебесна сотня. Прапор. Чорна стрічка.

І сльози, бо ти, хлопче, словом вже не з нами.

Але в думках ти поруч, і не згасне свічка,

І линуть буде "Слава Україні!" над ланами.

     20 лютого в бібліотеці села Дубіївка провели урок мужності «Небесна Сотня – вічна пам'ять героям», щоб в скорботі схилити низько голови перед пам’яттю людей різного віку, яких було вбито у мирний, цивілізований час ХХІ століття.
     В рамках заходу згадали усіх Героїв, які...

fklgkНе цурайтесь мови, люди,

Рідного джерельця.

Хай вона струмочком буде

Хай дійде до серця.

Бо ж вона така багата,

Українська мова,

Неповторна і крилата

І така чудова.

     До Міжнародного дня рідної мови 19 лютого в Дубіївській сільській бібліотеці для юнацтва проведено літературну вікторину «Прилиньмо душею до перлин рідної мови».
    Найбільша цінність в кожного народу – це його мова, ота багата скарбниця, в яку народ вкладає і своє давнє життя...

hjyВ історії України чимало трагічних дат. І нещодавно з’явилась ще одна – 20 лютого – День пам’яті Небесної Сотні! Вчора ми відзначили другу річницю цієї трагічної дати для нашого народу.
    В Хацьківській сільській бібліотеці відбулась година-пам’яті «Герої не вмирають». Розпочали годину пам’яті завідувач бібліотеки – Козакевич Тетяна та громадський діяч Сліпокоєнко Роман, який процитував вірші Симоненка: «Пророцтво 17 року» і «Русь». Потім ми вшанували всіх загиблих хвилиною...

hfigМинає два роки від трагічних  подій на  Майдані.  З цієї нагоди 20 лютого в Леськівській сільській бібліотеці була проведена патріотична  година  "Герої не вмирають, просто йдуть..."
         Всі присутні ще раз повернулись до подій останніх місяців  2013 і початку 2014-го  року, які перетворились на справжню національну стихію - пробудилась, приспана роками, національна свідомість людей.
      Учасники...

Документально-публіцистичні фільми

та тематичні відеоролики,

присвячені Революції Гідності,

Героям Небесної Сотні,

бойовим діям на Сході країни

image002«Революція гідності» – документально-публіцистичний фільм, в якому зображені події в Україні з 29 листопада 2013 року до 22 лютого 2014 року. Першу спробу осмислити пережите у фільмі зробили відомі українці – лідери громадської думки. Фільм відтворює хронологію мітингу Євромайдану. «Мотив», «Мета», «Протистояння», «Самопожертва» – окремі епізоди...

2667Минатимуть і дні, й роки, 
 Забудеться руїна,
Але в історію ввійдуть
Герої України.

Юлія Волощакевич

Їх назвали Небесною Сотнею – українців, які загинули в Києві на Майдані, вулицях Грушевського та Інститутській.

Вони полягли за честь, за волю, за право бути Українцями і за свою Батьківщину. Героїчна Сотня, зробивши перший крок, журавлиним ключем полинула у вирій вічності, ставши нашими Ангелами-Охоронцями на небі.

    DSC02283Напередодні Дня пам'яті Героїв Небесної Сотні з метою виховання почуття патріотизму серед юнацтва в Червонослобідській сільській бібліотеці відбулася презентація книги «Цитати Сходу». Упорядник збірки журналіст і громадський активіст Сергій Могилко зібрав 70 реальних історій, думок і переживань очевидців війни на Донбасі, написані ними в період з літа 2014 року по літо 2015 року. Цитати Вільних Людей, зібрані у цій книзі, мають стати напуттям для кожного патріота. Книга...

DSCN073514 лютого в багатьох країнах світу відзначають Міжнародний день дарування книги. Це одне з наймолодших свят в календарі, яке об’єднує   всіх хто дарує книги. Не можна забувати, що книги – це безцінний дар який, може допомогти підростаючому поколінню пізнавати істинні цінності, збагачувати свої знання.
     Долучилися до
цього свята і користувачі сільської...

image     Напередодні улюбленого свята молоді Дня святого Валентина у Червонослобідській бібліотеці проходив літературний бібліоквест «Кохання на сторінках книг». Запрошували читачів юнацького віку взяти участь у захоплюючій грі – подорожі оголошеннями розміщеними в інтернет – мережах та бібліотеці. Захід організовано з метою удосконалення навичок роботи з книгою, самостійного пошуку інформації у книжковому світі. Суть гри полягала в тому, щоб виконати завдання та знайти приз...

P2122433Віват усім, хто повернувся з поля брані
З Єгипту, Сирії, Анголи, Сомалі,
Хто бачив смерть в крутих горах в Афгані,
І тим, хто не прийшов до рідної землі,
Кого не стріла рідна мати на порозі…
І хай торочать злії язики,
Залишитесь Ви в пам’яті народу
Синами рідної Вітчизни навіки!

    12 лютого в сільській бібліотеці села Дубіївка годиною мужності під назвою «Афганістан – моя кривава рана» ми вшанували учасників бойових дій на території інших держав, віддали шану усім тим, хто з честю та...

IMG 0993

Війна… В це поняття ми вкладаємо все найстрашніше, що сталося з людством протягом його історії – плач дітей, ридання матерів, вбивства, руйнації – все, що викликає в людини відчуття жаху, паніки та нещастя. Саме такі відчуття довелося пережити українському народові в роки Другої світової війни 1939-1945 рр. З одного боку хочеться забути жахи війни, але людство, а тим паче молоде покоління, має знати якою ціною завойовано сьогоднішній день нашої держави, пам

       27 січня 1891 року народився геніальний поет XX століття, талановитий вчений і блискучий перекладач – Павло Тичина, який залишив по собі багату поетичну спадщину, своєрідну та неординарну. 125-річчю від дня його народження було присвячено засідання літературно-мистецького клубу «Провесінь», що пройшло в Руськополянській сільській бібліотеці.
     Про життя та творчість поета розповіла присутнім керівник клубу Світлана Віталіївна...

DSCN072731 січня в с. Сагунівка відбулося спортивне змагання з лижного спорту серед юнацтва Черкаського району.
     В рамках цього змагання бібліотеці с. Сагунівка було подаровано комплект з 4 книг – енциклопедичних видань спортивної тематики. Серед них і книга англійською мовою.
     Працівники бібліотеки висловлюють щиру подяку керівництву районного фізкультурного-оздоровчого спортивного клубу «Славутич» та особисто...

ftyhyy29 січня українська громадськість відзначає День пам’яті Героїв Крут. В 1918 році молоді захисники Української Народної Республіки власною кров’ю вписали нову героїчну сторінку в історію українського визвольного руху. В цей день в Худяківській сільській бібліотеці для юнацтва та молоді було проведено годину історичної пам’яті «Бій під Крутами». Бібліотекар Гуржій Л.М. розповіла присутнім про подвиг молодих звитяжців.
     У 1918 році чотириста відважних юнаків...