Где скачать Joomla? На JooMix.org
Народний музей історії села Сагунівка
 
Музей села Сагунівка створено у 1962 році за ініціативи місцевого вчителя історії Царенко Василя Сільвестровича в приміщенні Сагунівської середньої школи.

У 1976 році історичний музей школи було реорганізовано у загальносільський музей історії села. З школи експонати були перевезені до Будинку культури за адресою: село Сагунівка вул. Лесі Українки 77/3.

Звання «Народний» музею присвоєно 25 травня 1945 року.

З квітня 2006 року, на посаді завідувача музею працює Жученко Іван Панасович, ветеран праці, пенсіонер. Має повну вищу освіту, не за фахом. Працює в режимі неповного навантаження (0,4 ставки).

Музей налічує 3580 одиниць музейних предметів,  має 4 експозиційні і виставкову зали.

У виставковому залі до уваги глядачів пропонується галерея з картин художників-любителів Черкаської і Ярославської областей, а також картини професійного художника Широкова. Також галерея містить три картини Данила Нарбута, народного художника України, лауреата Національної премії України імені Тараса Шевченка в галузі образотворчого мистецтва.

Перший зал містить інформацію про далеке минуле краю і в ньому розміщені:
-   карта 1872 року;
-   книга сплати податків за 1916 рік (раритет);
- старовинні предмети: козацька булава, сокира, молот та ін.;
-   повний сільський реманент, колекція монет і грошей;
-   макет церкви 1972 року;
-   стенд «Край в епоху капіталізму»;
-   документи про династію Романових (раритет).

Другий зал містить наочну інформацію про село в ХХ ст.:

-   макети сіл Ломовате і Сагунівка;
-   макет пароплаву 20-х років, земської школи 1914 року.

На стендах і вітринах відображені: голодомор, Друга світова війна, післявоєнна відбудова.

Створена експозиція «Земля і люди»: проведено екскурс розвитку сільського господарства в селі від давніх часів до сьогодення.

Гордістю музею є 3-й зал про земляків – учасників Другої світової  війни. В центрі якого знаходиться імпровізований діючий вічний вогонь. Кімната наповнена іменними рушниками родичів загиблих односельчан. Також є в наявності предмети, матеріали воєнних років. В музеї щорічно проходить  акція «Подаруй батькові рушник».

В четвертому залі, який є продовженням експозиції 1-го залу, про давнє і дореволюційне минуле, розміщені матеріали пов’язані із життям Т.Г. Шевченка. Розміщена експозиція «Обрані громадою» з увічненням всіх голів сільських громад і депутатів Верховної Ради УРСР, жителів села. Створено експозицію про освіту, в якій відображено діяльність педагогічних колективів шкіл і дошкільних закладів. На щиту розміщено всі фото медалістів, які стали гордістю школи.

В експозиції «На варті миру і праці» розміщено нові матеріали про ветеранів-інтернаціоналістів, які пройшли Афганістан, Єгипет, Кубу і Чехословаччину, поповнено матеріальну частину вітринами нових експонатів. Виготовлено стенд, присвячений учасникам АТО – «Герої серед нас».

В музеї систематично проводяться екскурсії та заходи: до Дня партизанської слави, Дня  Перемоги, Дня пам’яті  голодоморів та політичних репресій, Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та ін. Зали музею є базою для вивчення старовинних обрядів і звичаїв. Рушники, що даруються в рамках акції «Подаруй батькові рушник» використовуються на заняттях клубу за інтересами, що діє при сільській бібліотеці.

5874

452

6