Где скачать Joomla? На JooMix.org

DSCN1007Чорнобильська катастрофа 26 квітня 1986 року для середнього і старшого покоління як чорна смуга поділу життя на те що було і сталося після.

Сумні спогади, скорботні свідчення трагедії тієї квітневої чорнобильської ночі 1986, все це ми вкотре відчуваємо та усвідомлюємо особливо гостро, коли відзначаємо гірку дату в нашій історії – 30 років Чорнобильської катастрофи.

Цій сумній та трагічній даті була присвячена виховна година "Трагедія Чорнобиля: вчора...

gfhgХай стане мир міцнішим у стократ,

Хай над землею чисте небо буде

Чорнобиль – попередження,

Його уроків людства не забуде!

Гудуть екологічні дзвони. Тривогою і болем наповнені його звуки. Болем – за нашу землю, тривогою – за майбутнє наших дітей та онуків.

Гудуть, стогнуть дзвони. І самими гіркими нотами звучать в його гулі голоси Чорнобиля - катастрофи, яка потрясла увесь світ, пам'ять про яку болючою раною залишається в наших душах.

26 квітня в селі...

  • jhkuh
  • jkj
  • jkjll
  • kloik

IMG_1495Урок мужності до 30-ї річниці Чорнобильської трагедії провела Чорнявська сільська бібліотека спільно з будинком культури. На захід було запрошено учасників  Чорнобильської аварії, ліквідаторів, переселенців, учні та юнацтво.

Гості поділились спогадами про події,  пов’язані з аварією на ЧАЕС. Спалах над Чорнобильською атомною станцією сліпучим сяйвом висвітлив добро і зло, розум і дурість, щирість, співчутливість, правду, брехню, висвітлив кожного, хто жив там, хто був поряд в...

IMG_1576Чорнобиль… Назва цього маленького українського містечка миттєво розлетілась по всьому світі. Всі чесні люди планети з гіркотою сприйняли вість про біду, яка трапилася тут. Її наслідки могли бути ще більші, якби не самовідданість і героїзм наших людей.

26 квітня у залі Степанківського будинку культури зібрались працівники культури, вчителі, учнівська молодь, ліквідатори, громадськість села на  годину-реквієм «І гіркота пече полинна» з нагоди вшанування 30-тої річниці аварії на...

IMG 1091

26 квітня  вся Україна відзначає сумну дату в українській історії – 30-і роковини аварії на Чорнобильській атомній станції.

  Сьогодні Чорнобиль для нас – це майже три з половиною мільйонів постраждалих від катастрофи та її наслідків. Це майже 10 відсотків території, що зазнала прямого радіаційного ураження. Це 160 тисяч людей із 129  населених пунктів, яким довелося залишити рідні домівки і переїхати в інші місця.  Жодна статистика не скаже, скільки людських життів...

god1

26 квітня - день Чорнобильської трагедії. Після аварії минуло 30 років, але  її наслідки ще довго будуть відчувати на собі майбутні покоління.

До дня трагедії, 26 квітня в Яснозірському будинку культури за участю працівників сільської бібліотеки та місцевої школи пройшла година-реквієм "Мужність і біль Чорнобиля".

 Зі вступним словом    виступила  бібліотекар  В.Пономар,яка відмітила,що 20...

pat1

Коли на Сході країни розгорнулися запеклі бойові дії,питання патріотичного виховання підростаючого покоління стало одним із найважливіших.

Військовослужбовці- це яскравий приклад мужності,відваги та героїзму,на якому повинна виховуватись сучасна молодь.

Український народ має шанувати тих,завдяки яким майорить синьо-жовтий прапор свободи в нашій державі. 

Саме тому,в знак поваги і пошани, цими квітневими днями  до Яснозірської  сільської...

SAM_273726 квітня в Мошнівській сільській бібліотеці  відбулася  година скорботи «Чорнобиль – незакінчена історія», присвячена 30-й річниці аварії на Чорнобильській АЕС.

Ця катастрофа вважається найбільшою за всю історію ядерної енергетики, як за кількістю загиблих і потерпілих від її наслідків людей, так і за економічними збитками. Трагедія стала лихом для всієї Європи, але для українського народу вона найболючіша.

Під час заходу учні та гості...

OR9jGV5DPRUСаме під такою назвою 22 квітня у приміщенні Черкаської обласної бібліотеки для дітей відбулось свято, на яке запрошено переможців обласного веб-квесту з популяризації творчості М.Ф. Фролової «Вічна таїна таланту» та конкурсу книжкових відеооглядів «Фабрика вражень». Нагадаємо, що серед дипломантів і читачка Степанківської сільської бібліотеки Валерія Недуха.

На учасників заходу чекали урочиста церемонія нагородження, професійна фотосесія й ще одна...

fhgtЗ 17 лютого по 20 квітня 2016 року в рамках бібліотечної акції «Читаюча молодь – надія нової України!» в Степанківській сільській бібліотеці проходив фотоконкурс «Селфі з книгою».

23 квітня у  Всесвітній день книги і авторського права відбулось нагородження переможців подарунками. Вам цікаво хто вони? Тоді читайте далі!

Зауважимо, що накручені лайки до уваги не бралися. Ми за чесну гру!

На першому місці за кількістю...

IMG_1446

Цими днями Степанківську сільську бібліотеку відвідали вихованці дитячого садочку «Яблунька» - старша група «Метелики» разом зі своїми вихователями. Завідувач бібліотеки Альона Недуха познайомила маленьких гостей із жителями книгозбірні – дитячими книгами та журналами, правилами користування бібліотекою, розповіла про значення книги в житті людини, закликала бережливо ставитися до друкованих видань. Натомість учасники заходу пообіцяли бути активними читачами бібліотеки.
Особливе...

DSCN097455 років тому 1 листопада 1959 року десятки мальовничих сіл і хуторів, тисяча гектарів родючих ґрунтів, кришталево чистих річок та озер, запашних лугів і левад, сотні пам’яток історії і культури навіки поглинули хвилі рукотворного Кременчуцького моря. Переселенню сіл Черкаського району, затоплених в 1959-1961 році,  була присвячена бесіда-спогад «Це були сумні трагічні роки», яка відбулася 19 квітня в Сагунівській сільській бібліотеці з учнями 3-6 класів ЗОШ I-II ст.

imagesЗапрошуємо Вас у мандрівку про історію створення книги...
Книга – це незамінний носій інформації. Завдяки книгам ми не тільки отримуємо простий і зрозумілий доступ до ідей і знань, моральних і духовних цінностей, ми торкаємося до справжніх творчих досягнень та розуміння краси нашого людства. У світі багатого культурного різноманіття, саме книга є певним вікном у просторі і часі, що відкриває перед нами різні цивілізації і соціальні культури, історичні повороти і неминучий прогрес...
 

DSC02379Вибір професії – одне з найголовніших питань, яке постає перед кожним випускником. Від того, наскільки обгрунтованим буде рішення, залежить наскільки успішною буде молода людина у своєму майбутньому житті.

З метою допомоги майбутнім випускникам усвідомлено обрати професію -  у Червонослобідській сільській бібліотеці відбулося розширене засідання юнацького клубу «Едельвейс» на тему: «Вибір професії – крок до життєвого успіху». Керівник клубу Ярошенко Н.І. наголосила на необхідності...

gfhj2

Тридцять років тому Україна пережила безпрецедентну катастрофу в своїй історії  – аварію на Чорнобильській атомній електростанції. 26 квітня 1986 року вибухнув четвертий енергоблок ЧАЕС.

30-кілометрова зона навколо станції виявилася зараженою радіацією. Загальна площа радіаційного забруднення України склала 50 тисяч квадратних кілометрів у 12 областях...

oLH0І повіє огонь новий

з Холодного Яру

Холодний Яр - це одна з найяскравіших сторінок визвольної боротьби в Україні. Це живий приклад, як невеликі числом, але сильні духом - можуть успішно боротися з незрівнянно сильнішим ворогом.

На жаль, по цей бік межі мало хто знає, що після того, як московська червона орда захопила Україну, над Дніпром існувала своєрідна «республіка», яка під українським національним прапором провадила запеклу збройну боротьбу аж до 1922 року. То були села в околицях...

IMG_1443«…Є такий закон: прокинувся вранці, умився,

причепурився – і відразу ж причепури свою планету»

(Антуан де Сент-Екзюпері

«Маленький принц»)

Щорічно в третю суботу квітня в Україні відзначають День Довкілля. Напередодні свята у Степанківській сільській бібліотеці відбувся екологічний захід, спрямований на те, щоб виховати у підростаючого покоління дбайливе ставлення до природи, звернути увагу дітей на знання про навколишнє середовище.

Нині екологічна криза...

IMG_0783 Не зникне в пам'яті людській, не піде в забуття великий подвиг і велика трагедія нашого народу - його битва, його перемога над фашизмом.  Ми не можемо забути тих, хто віддав своє життя за щастя інших.

15 квітня виповнилось 100 років від дня народження Героя Радянського Союзу Микити Трохимовича Гуріненка, уроженця села Леськи. Саме з цієї нагоди в сільській бібліотеці  була проведена година пам' яті: ''Юний, молодий... Ще б жити..."

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9

DSC02365В ці квітневі дні минає два роки з часу офіційного початку антитерористичної операції на сході України. Збройний конфлікт триває до цього часу, забираючи все нові і нові життя людей. Сьогодні, коли сотні наших земляків захищають незалежність держави, наш обов’язок - пам’ятати тих, хто загинув; допомагати тим, хто зараз на передовій; підтримувати тих, хто залишився в складній життєвій ситуації після демобілізації.

З цією метою у Червонослобідській сільській...

ioujoigkiДо 100-річчя від дня народження автора книги спогадів "Страта голодомором", уродженця с. Вергуни Семена Старіва.
Семен Старів (офіційно Старов) народився 27 квітня 1916 року в селі Вергуни на Черкащині, в селянській родині. Батько Семена Старіва загинув у в’язниці під час більшовицької революції. Осиротіла родина під опікою матері якось перебула страхіття голоду початку 30-х років і Семенові навіть удалося здобути середню освіту. Та жвавий на розум Семен прагнув омріяної вищої освіти, хотів вирватися з села у ширший світ...

        1404201605214 квітня у Хацьківській ЗОШ, а саме у третьому класі, пройшла екологічна вікторина-подорож до Українського дня довкілля, яку підготувала завідуюча Хацьківської сільської бібліотеки Козакевич Тетяна Анатоліївна.

       Під час подорожі діти мандрували лісовою стежиною з дідусем Лісовичком по зупинкам, а саме:

1) Кросворд «Лікарські дерева України»;

2) Відгадування загадок «Що росте у лісовому...

chornobul
Аварія, що сталася на Чорнобильській атомній станції в квітні 1986 року, стала найдраматичнішою та найважчою за своїми наслідками катастрофою в сучасній історії. Вона і зараз впливає на життя мільйонів людей.
 
До Вашої уваги - пам'ятні знаки ліквідаторам аварії на Чорнобильській атомній елекростанції, що знаходяться на території Черкаського району.
 

DSCN0908З метою виховання в учнів патріотизму, шанобливого ставлення до Батьківщини, гордості за наших захисників Вітчизни 8 квітня, з учнями 7 класу Сагунівської ЗОШ 1-2 ступенів, бібліотекарем Сагунівської бібліотеки була проведена зустріч з учасником АТО "Сучасні герої - захисники України - наші земляки". Захід був присвячений мужнім доблесним воїнам, які нині героїчно воюють, захищаючи рідну землю та кожного з нас , а також тим, які воювали і полягли смертю хоробрих на буремному Сході України.... Їх ніколи не має забути жодне українське серце.

    На захід було запрошено учасника бойових дій Юрія Краснощока. З його розповіді учні дізнались про героїзм українських військових та про підтримку простих небайдужих людей і волонтерів. Далі учні прочитали вірші сучасних поетів В.Стронської "Я повернусь", "Ми з тобою однієї крові", А.Дмитрук "Україна моя у вогні" та інші.

    По закінченні присутні переглянули відео-кліп "Не сумуй" та подякували учаснику бойових дій за цікаву розповідь.

IMG_20160407_104509Живе лиш той, хто не живе для себе,

хто для других виборює життя!

         Виявляється, життя інколи справді ділиться на «до» і «після». І буває це не десь за обрієм чи в далекій країні. Усе це трапилося з нами, на нашій українській землі. Де прапор – кольору осіннього степу та блакитного неба. А ще чорної землі та розмитої багряної крові. Один, як свідчення нашої чистоти і незбагненності. Інший – упертої боротьби за омріяну свободу.

13576 квітня учні 7 класу з класним керівником Аллою Нечаєнко побували у Степанківському будинку культури на патріотично-виховному заході, присвяченому воїнам, які ризикуючи своїм життям, виборюють волю і незалежність нашої держави на сході України.

При шести хвилях мобілізації із села Степанок призвано 33 чоловіка, до лав Збройних Сил України, з них 16 є учасниками АТО. За попередньою домовленістю школярі мали зустрітись з Героями-земляками, проте більшість з них у цей час захищає нашу землю від вторгнення російського агресора. Решта хлопців-відчайдух, що знаходяться у короткострокових відпустках, за браком часу не змогли прийти. Серед них були й такі, котрі воліють за краще не згадувати те, що довелось пережити у зоні бойових дій.

Школярі зустрілись з матір’ю учасника АТО Павла Величка Марією Михайлівною Величко, яка люб’язно погодилась прийти. Марія Михайлівна поділилась спогадами про свого сина.

 
 

jpg

    Щороку в березні під час весняних канікул у бібліотеці проходить Тиждень дитячої та юнацької книги. Читачі нашої бібліотеки мандрували сторінками нових книг, читали родинами, відзначали книги-ювіляри та визначали книги високого рейтингу. Не зважаючи на температурні умови - в бібліотеці витав теплий дух любові до книги. І так було завжди і так буде, тому що книга це невичерпне джерело знань, надбання національної культури і ніщо не може замінити спілкування дитини зі справжньою книгою.

P2233997…Учітесь, читайте, 

І чужого научайтесь, 

Й свого не цурайтесь… 

Т.Г. Шевченко 

Як завжди, у весняний період, у Будищенській сільській бібліотеці приходить Тиждень дитячої та юнацької книги. Тиждень відкрили вихованці  дитячого садка «Струмочок».Вони завітали вперше на екскурсію до бібліотеки

stepanky  Щиро вітаємо активну читачку Степанківської сільської бібліотеки Валерію Недуху, ученицю 7 класу з перемогою в обласному веб-квесті "Вічна таїна таланту", присвяченому Майї Фроловій, який проводився за ініціативи Черкаської обласної бібліотеки для дітей.

  Участь у веб-квесті взяли 37 індивідуальних гравців і 12 команд із майже всіх районних центрів області. Нагадаємо, що конкурсанти боролися між собою в трьох турах, на початку обравши для себе роль «Біографа» або «Літературознавця».

IMG 1314Книги – кораблі думки, 

що пливуть на хвилях часу й обережно несуть 

свій дорогоцінний вантаж 

від покоління до покоління 

Ф. Бекон 

  Останній тиждень березня зібрав справжніх поціновувачів книги у стінах Степанківської сільської бібліотеки, щоб відзначити традиційне щорічне свято книги - Всеукраїнський тиждень дитячої та юнацької книги. Як завжди, Тиждень видався захопливим, яскравим і змістовним.

DSCN0886  Тиждень дитячої і юнацької книги, який проходив у Сагунівській сільській бібліотеці з 25 по 31 березня, зібрав до себе на гостину усіх тих, хто любить читати і цінує книгу, як духовну святиню, джерело мудрості і розуму.

  Розпочався Тиждень бесідою «Книга – віконце у світ» з учнями 4-6кл. Бібліотекарі познайомили учнів  як правильно поводитись з книгами, любити та оберігати їх. Діти прослухали прислів’я,  приказки та загадки про книги і літературних героїв. З юнацтвом...