Починаючи з 1998 року в Україні на державному рівні вшановується пам’ять жертв Голодомору.
В останню суботу листопада жителі села Яснозір’я та учні школи зібралися біля Пам’ятного знаку жертв Голодомору, щоб пом’янути хвилиною мовчання загиблих односельчан та запалити свічу пам’яті.
Потім присутніх запросили до сільської бібліотеки, де було проведено бібліографічний огляд літератури «Голгофа голодної смерті».
Ми не...
26 листопада о 16.00 годині в с. Леськи, біля пам’ятного знаку жертв Голодомору 1932-33-х років, проведено акцію «Запали свічку».
На заході були присутні заступник голови районної державної адміністрації Петро Коренюк, голова районної ради Олексій Собко, сільський голова Микола Бас, секретар сільської ради Петро Михно, генеральний директор ТОВ «Агро-Старт» Тетяна Бас та небайдужі жителі села.
За достовірними даними Черкаського обласного державного архіву встановлено імена 615-ти...
В історії України багато трагічних сторінок. Одна з них – трагедія Голодомору 1932-1933 років. З метою надання вичерпної інформації та правдивого висвітлення тих подій в Червонослобідській сільській бібліотеці організовано тематичний перегляд друкованих видань "Невиплакані сльози України".
В день вшанування пам'яті жертв Голодомору відвідувачі бібліотеки мали можливість переглянути списки односельців, які трагічно загинули в 1932-1933 роках. З болем в душі...
Горіла свічка на моїм вікні
І трепетала крихітним життям.
Нараз мені здалося: в тім огні
Спроквола засвітилося дитя.
Голодними очима повело,
Щось шелестіли ниточки-вуста,
«Сьогодні ми вшановуємо пам’ять жертв Голодомору 1932-1933 років. Кожен із нас переосмислює нашу історію, трагічні її сторінки, які примушують стискатися людські серця. Одна з найстрашніших таких сторінок – Голодомор, який призвів до небачених безневинних жертв» – такими словами 26 листопада розпочалась в Худяківській бібліотеці Година історичної правди «Блукало лихо по землі…». Присутні ознайомились з історичними фактами у цифрах, які дають зрозуміти увесь масштаб трагедії. Сьогодні – час...
У c. Степанках на знак вшанування пам'яті жертв Голодомору 1932-1933 років відбулись скорботні заходи.
25 листопада читачі сільської бібліотеки присвятили «33 хвилини історичної правди» усім невинно убієнним, замордованим голодом українцям. Учасникам заходу донесена інформація про жахливі факти всеукраїнської трагедії, представлено книжкову виставку «Ще довго пам’яттю болітиме стражденний 33-тій».
На території села встановлено 3 пам’ятних знаки померлим від...
Закоханий в музику по самі вінця, він не може існувати без неї і дня. Відкритий, щирий, ерудований, він випромінює рішучість і вабить креативною затятістю. Тонкий художній смак, неабиякі організаторські здібності, досконале володіння диригентською технікою, а головне відданість улюбленій справі - і дали можливість розквітнути яскравому таланту видатного українського митця, уродженця села Руська Поляна, Олександра Олександровича Стадника...
Поет і письменник Пилип Семенович Морачевський ніколи не користувався широкою відомістю і вже наприкінці XIX століття вважався забутим. Проте вклад його у розвиток історії українських перекладів Біблії важко переоцінити. Головною справою його життя став переклад українською мовою Святого Письма, проте друкування перекладів Морачевського влада категорично заборонила. Згадали про Пилипа Морачевського лише після революції 1905 року, вже посмертно...
Кажуть, що час лікує душевні рани, але рану в серці України, пов'язану з Голодомором 1932-33рр, загоїти неможливо. Це історична правда, яку забути не вдасться ніколи.
Напередодні дня пам’яті жертв голодоморів, 22 листопада у Мошнівській сільській бібліотеці, а 23 листопада в музеї ім. Т.Г. Шевченка с.Мошни, бібліотекарями була проведена година скорботи та організована викладка друкованих видань «Засвіти свічу пам’яті».
Масове винищення українських хліборобів штучним голодом...
З нагоди 3-ї річниці початку Євромайдану в Леськівській сільській бібліотеці була оформлена тематична викладка друкованих видань «Герої не вмирають» та проведена бесіда-діалог «Подвиг, ціною в життя» з членами клубу за інтересами «Родовід».
Завідувач бібліотеки Ольга Сухоручко нагадала присутнім про те, як внаслідок рішення Уряду призупинити підписання Угоди про асоціацію України з ЄС, люди почали самоорганізовуватися через соціальні мережі та виходити на Майдан, як 30 листопада українська...
Горить свіча і пам’яті сльоза додолу з неї краплями стікає. Земля ридає, плачуть небеса – Героїв Україна пам’ятає.
Б. Пісний
З нагоди відзначення Дня Гідності та Свободи 18 листопада у Степанківській сільській бібліотеці читачі зібралися на патріотично-виховний захід «Пам’ятаймо імена Героїв», щоб вшанувати патріотизм і мужність громадян, які в лютому 2014 року постали на захист східних рубежів Вітчизни, міцно тримаючи оборону, ризикуючи власним життям та здоров’ям. І з тим увійшли в історію.
Учасники заходу прослухали інформацію про доленосні події в Україні початку ХХІ століття...
5 листопада 2016 року в приміщенні Хутірської сільської бібліотеки відбувся творчий квартирник активної молоді. Захід включав в себе декламування поезії класичних і сучасних поетів, власних віршів, виконання під акустичну музику відомих українських пісень та пісень написаних власноруч.
На квартирнику звучали вірші таких відомих класиків української літератури, як Тараса Шевченка, Ліни Костенко, Івана Франка.
Акустичні переливи гітари доносили до гостей прекрасні пісні сучасних...
До Дня української писемності і мови у Чорнявській сільській бібліотеці було організовано тематичну полицю «Звучи, мово моя чарівна» та проведена інформаційна хвилинка з учнями 6 класу «Слово, пісне, дума Кобзарева, ви – окраса й суть мого життя».
9 листопада, на честь вшанування пам’яті Преподобного Нестора Літописця, ми відзначаємо День української писемності та мови. З цієї нагоди в Леськівській сільській бібліотеці відбулась літературна година: «Слово наше рідне – слово українське». На захід до бібліотеки прийшли учні 6 класу з класним керівником Адамович Зоєю Артурівною. Працівники бібліотеки розповіли про походження свята, про той важкий шлях, який долала і долає українська мова зі своїм народом для...
З нагоди відзначення Дня української писемності та мови у Степанківській сільській бібліотеці розгорнуто викладку літератури «Рідна мова солов’їна», біля якої 9 листопада для відвідувачів проводилась мовознавча хвилинка «Мова наша – серце наше». Присутні ознайомились із головними етапами виникнення та розвитку української писемності, отримали поради, як оволодівати культурою мови, переглянули інформаційні матеріали, представлені на викладці.
Сподіваємось, проведений...
8 листопада, з нагоди 40-ї річниці створення Української гельсінської групи, працівники Леськівської сільської бібліотеки провели історичну годину “Перша легальна організація дисидентів України”.
Завідувач бібліотеки Сухоручко О.Г. розповіла присутнім про те, що 9листопада 1976 року була створена Українська гельсінська група, яка боролась за дотримання в Україні політичних, економічних, соціальних, національних і релігійних прав людини. Очолив організацію відомий поет і прозаїк Микола Руденко. Щоб забезпечити виконання Гельсінських угод в Україні, УГГ поставила за мету ознайомлювати громадськість із Загальною декларацією прав людини ООН, сприяти розширенню контактів між народами і вільному обміну
З нагоди 40-річчя з дня утворення Української гельсінської групи в Яснозірській сільській бібліотеці відбулась історична хвилинка "Учасники Української гельсінської групи". Бібліотечні працівники розповіли присутнім, що 9 листопада 1976 року була утворена Українська гельсінська група, яка стала першою легальною організацією дисидентів України для боротьби за дотримання в УРСР політичних, економічних, соціальних, релігійних прав людини.
Звичайно, в бібліотеку приходять за потрібною книгою. Але п’ятого листопада руськополянські читачі поспішали на засідання літературно-мистецького клубу «Провесінь», в рамках якого проходила зустріч із заслуженим артистом сценічного мовлення Борисом Лободою, яку для них організували бібліотекарі.
Борис Іванович є братом письменниці Ганни Черінь. Вона проживала у США (в цьому році, на жаль, померла), члени об’єднання вели з нею переписку та отримали в...
Природа щедро наділила його душевними дарами. Сучасники високо цінували його природні естетичні уподобання та здібності талановитого музиканта, виконавця творів на віолончелі і скульптора, хоча спеціальної освіти він і не мав.
Літературна спадщина письменника невелика за обсягом – 14 творів російською та 26 українською мовами. Деякі оповідання присвячені видатним українцям, вченим, письменникам, поетам і близьким людям...
Сьогодні, в сучасному світі досить важко знайти правильний шлях, адже моральні цінності та еталони правильної поведінки у суспільстві докорінно зламані, а людське життя не важить нічого. Тому, як ніколи, гостро постає проблема пошуку та відродження насамперед у самому собі цих вічних рис, що врешті решт і роблять людину гідною та толерантною – тобто справжньою Людиною. Адже бути толерантним – ознака вищої гідності...
У нас надзвичайно радісна новина: за результатами оцінок конкурсної комісії Степанківська сільська бібліотека стала переможцем 2-го конкурсу грантів на розвиток територіальних громад, започаткований Фондом Родини Нечитайло. Її проект «Читаюча дитина – надія нації» отримав право на укладення грантового договору на 25000 грн., які будуть використані на поповнення бібліотечного фонду новою дитячою літературою та офісною технікою. Так тримати!!!
Детальніше тут