Где скачать Joomla? На JooMix.org

Увага! Новинка!

makivka

Маківка – символ трудів і змагань на шляху до наміченої мети – самостійної України

Бої за гору Маківку відбувалися під час Першої світової війни на східному фронті в Карпатах між підрозділами австро-угорських та російських військ. У складі 55-ї австро-угорської піхотної дивізії, яка тримала оборону Маківки, воювало 800 українських січових стрільців. Цей легіон, створений на початку війни, був укомплектований українцями з Галичини.

Найзапекліша боротьба за гору Маківку тривала з 29 квітня до 2 травня 1915 року. Австрійські частини відступали під натиском російських військ, які зайняли половину гори. Протягом чотирьох днів українські січові стрільці вистояли під натиском російських військ і зуміли втримати позиції.

У результаті героїчної оборони Маківки повністю зірвались стратегічні плани російського командування. Внаслідок великих втрат російські війська не змогли продовжити наступ. Через тиждень змушені були поспішно відступати перед австрійськими підрозділами, що підійшли.

Перемога УСС на Маківці була тим фактором який показав велич української ідеї. Ця перемога показала велику людську гідність котра проявлялася у конкретних вчинках. Вона була важливою для подальшого розвитку подій, а також для усвідомлення своєї гідності самими українцями. Бої за гору Маківку показали незвичайну мужність і жертовність тих молодих людей, котрі хоч і боролися в складі австрійської армії, але боролися за українську ідею.