Где скачать Joomla? На JooMix.org

47896Музейна справа є важливою складовою розвитку культурного середовища в районі. Сучасні музеї – це багатофункціональні заклади соціальної інформації, які призначені для збереження культурно-історичних цінностей, накопичення та поширення знань через вивчення і демонстрацію унікальних пам’яток матеріальної культури.

Розвиток музейної справи ґрунтується на Конституції України, Законі України «Про музеї та музейну справу», державних законодавчих актів щодо розвитку музеїв і музейної справи, наказів та розпоряджень Департаменту культури та взаємозв'язків з громадскістю Черкаської ОДА.

Основними напрямками роботи музеїв району є комплектування, облік та інвентаризація музейних фондів; формування та презентація тематичних експозицій; екскурсійне обслуговування відвідувачів.

В Черкаському районі діє 6 музеїв на громадських засадах, а саме:

- Білозірський народний музей (1975 р.);

- народний музей історії села Дубіївка (1980 р.);

- народний музей історії села Сагунівка (1976 р.);

- народний музей історії села Худяки (1982 р.);

- музей народних промислів села Мошни, заснований 20 жовтня 2011 року;

- народний музей історії с. Леськи, роботу якого відновлено рішенням сесії від 10.04.2013 № 28-12 Леськівської сільської ради.

Станом на 15.12.2017 музеї мають таку кількість експонатів:

                1.  Народний музей історії с. Дубіївка – 2112;

                2.Народний музей історії с. Сагунівка – 3580;

                3.Народний музей історії с. Худяки – 3247;

                4. Музей народних промислів с. Мошни – 134;

                5.Народний музей історії с. Леськи – 1242.

Незважаючи на певні труднощі в роботі, музеї, безперечно, залишаються осередками культури і пропаганди історії на селі. Вони дарують нам знайомство з багатою культурною спадщиною села, дозволяють заглибитись в далеку історію і отримати безцінний досвід для майбутнього життя.

IT news